Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne : Kolegium Ekonomiczno-Społeczne | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne jest zrzeszeniem 5 instytutów i 9 katedr, których zainteresowania naukowe obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne:
 
 

 Informacje

 

Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „PRAWO-GOSPODARKA-POLITYKA"

​Katedra Administracji Publicznej Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na pierwsze z cyklu Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „PRAWO-GOSPODARKA-POLITYKA PRAWA”.

więcej

Zmarl prof. Bazyli Samojlik

Z ogromnym żalem informujemy, że 8 kwietnia 2019 zmarł Profesor dr hab. Bazyli Samojlik

więcej

III Dzień NGO's w SGH

​W imieniu Katedry Unii Europejskiej im. Jeana Monneta, Centrum Doskonałości Jeana Monneta, Instytutu Studiów Międzynarodowych SGH w Warszawie oraz Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Warszawa serdecznie zapraszamy do udziału w trzecim „Dniu NGOs” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, który odbędzie się 28 marca 2019 r.

więcej

III Dzień NGOS w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Instytut Studiów Międzynarodowych, Katedra im.J.Moneta KES oraz J. Monnet Centre of Excellence zapraszają na III Dzień NGOS w dniu 28 marca 2019 r. w godz. 11.00-17.00 w SGH.

więcej

"Polityka Publiczna a Kapitał Ludzki" 12 kwietnia 2019 r.

„Rola prewencji i rehabilitacji w budowaniu kapitału ludzkiego” - VIII konferencja naukowa PPKL, organizowana we współpracy z ZUS odbędzie się 12 kwietnia br.

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 
grafika na strone tlo.png

 
 

 

 

 Kierownik jednostki

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia