Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
 

 Informacje

 

Sprawozdanie z konferencji Zakładu Socjologii IFSiSE

8 czerwca odbyła się Konferencja Naukowa Zakładu Socjologii IFSiSE Wspólnota i tożsamość − zapomniane pojęcia czy użyteczne kategorie analizy współczesności? , zorganizowana w ramach tematu badawczego pt. „Tożsamości kulturowe w Europie – ciagłość i zmiana” (sygn. KES /S16/03/16/; kierownik: prof. SGH dr hab. Elżbieta Firlit).

więcej

Rusza rekrutacja na studia doktoranckie w KES

Dnia 1 czerwca 2017 r. rozpocznie się rekrutacja na studia doktoranckie (stacjonarne i niestacjonarne) w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz warunkami i trybem rekrutacji.

więcej

The Greek Debt Crisis: Origins and Implications

W imieniu pani dr hab. Małgorzaty Pawłowskiej, prof. SGH serdecznie zapraszamy na seminarium, które odbędzie się 12 czerwca w godz. 14.30-16.00 w sali 62 w budynku W.

więcej

Spotkanie z Michałem Siermińskim

Szanowni Państwo! Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej oraz Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej KES SGH zapraszają na dyskusję o książce „DEKADA PRZEŁOMU” z udziałem Autora, Michała Siermińskiego.

więcej

Dzień otwarty dla kandydatów na studia doktoranckie w KES

Jak zostać doktorantem w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH? Zapraszamy 8.06.2017 w godz. 17.00-19.00 w sali 151 gmach G, Al. Niepodległości 162 na dzień otwarty dla kandydatów na studia doktoranckie w KES.

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 
pop-Kw.png

 

 

 Kierownik jednostki

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia