Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Gospodarstwa Społecznego : Instytut Gospodarstwa Społecznego | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Gospodarstwa Społecznego
 

 Instytut Gospodarstwa Społecznego

 
Instytut Gospodarstwa Społecznego (IGS) utworzono w 1920 r. Ideą przewodnią powołania Instytutu było rozpoznanie problemów społecznych ówczesnej Polski oraz rozwój te­orii i praktyki polityki społecznej.
 
Od 1990 r. Instytut prowadzi badania w zakresie:
  • warunków bytu rodzin z uwzględnieniem zróżnicowań przestrzennych,
  • problematyki rynków pracy w UE,
  • bezrobocia i ubóstwa,
  • sytuacji ludzi starszych,
  • pomocy społecznej,
  • poziomu zaspokojenia potrzeb socjalno-medycz­nych w środowiskach lo­kal­nych.
 

 Informacje

 

ESPAnet Polska 2018 - 26-28 września 2018 r.

Instytut Gospodarstwa Społecznego w dniach 26-28 września 2018 roku organizuje 5th International Conference ESPAnet Polska 2018 Demographic change, public finance, social service: Bermuda Triangle of social policy?

więcej

"Polityka publiczna a kapitał ludzki" - konferencja 15.06.18

Zapraszamy do uczestnictwa w szóstej edycji cyklicznej konferencji naukowej pn. „Polityka publiczna a kapitał ludzki”, która w roku akademickim 2017/18 i następnych jest prowadzona przez Instytut Gospodarstwa Społecznego Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH wspólnie z Fundacją Rektorów Polskich. Konferencja odbędzie się w dniu 15 czerwca br. Jej tematem wiodącym będzie „Polityka demograficzna i rozwój kapitału ludzkiego w Polsce”. Opiekunem merytorycznym tej edycji konferencji jest prof. dr hab. Irena E. Kotowska i dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak (Instytut Statystyki i Demografii SGH).

więcej

Wstępna wersja programu ESPAnet Polska 2018

Jest już wstępna wersja programu ESPAnet Polska 2018.

więcej

Sylwia Timoszuk laureatką nagrody "PAA Poster Winner"

Nagroda dla Sylwii Timoszuk została przyznana na konferencji Population Association of America 2018 - największej konferencji ludnościowej w Stanach Zjednoczonej. Jest to ponadto jedna z największych i najważniejszych konferencji demograficznych na świecie.

więcej

Kalkulator Kosztów Zaniechania

Głównym celem​ projektu było stworzenie warunków do zwiększenia efektywności i spó​jności polityki społecznej w jednostkach samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego. W ramach projektu stworzony został innowacyjny model prowadzenia aktywnej polityki społecznej.​​ Opracowane zostały nardzędzia wspomagającę tą politykę.

więcej

 
 
 

 Struktura

 
 

 Dyrektor Instytutu