Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Zakład Polityki Edukacyjnej i Naukowej :
KES - Instytut Gospodarstwa Społecznego - Zakład Polityki Edukacyjnej i Naukowej

Spotkanie inaugurujące projekt DASCHE programu Erasmus +

2017-12-28 kategoria: informacja 

W dniach 17-18 października 2017 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt Developing, Assessing and Validating Social Competences in Higher Education (DASCHE).


Głównym celem projektu DASCHE jest wspieranie twórców polityki w obszarze kształcenia wyższego na poziomach europejskim i krajowych oraz  instytucji szkolnictwa wyższego w zakresie opracowywania programów nauczania, oceniania i potwierdzania (walidowania) kompetencji społecznych na studiach wyższych. Podczas spotkania Partnerzy omówili metodologię badań, która ma być zastosowana w projekcie, a także rolę uniwersytetów w społeczeństwie, wartości akademickich i narzędzi wykorzystywanych do rozwijania i potwierdzania kompetencji społecznych. Partnerzy przedstawili stan wiedzy i najnowsze osiągnięcia dotyczące badanego zagadnienia w swoich krajach.


Partnerami projektu są Uniwersytet w Bremen (Niemcy), Akademiskas Informacijas Centrs (Łotwa), Centrum Pro Studium Vysokeho Skolstvi, V.V.I. (Czechy), Uniwersytet w Durham (Wielka Brytania), Uniwersytet w Twente (Holandia) oraz Szkoła Główna Handlowa (lider Projektu).


Projekt DASCHE potrwa 32 miesiące (wrzesień 2017 r. - kwiecień 2020 r.).


Więcej informacji będzie można wkrótce znaleźć na stronie internetowej projektu.​

Archiwum