Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Studiów Międzynarodowych : Instytut Studiów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Studiów Międzynarodowych
 

 Instytut Studiów Międzynarodowych

 

Instytut Studiów Międzynarodowych jest jednym z pięciu instytutów Kolegium Ekonomiczno-Społecznego. Powstał w roku 1996 z przekształcenia istniejącego od 1962 roku i założonego przez profesora Michała Kaleckiego Zakładu Krajów Rozwijających się, który w latach 1970. i 1980. koordynował całość polskich badań nad Trzecim Światem.

W październiku 2013 r. do ISM włączona została Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego, przekształcając się w Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Celem działania Instytutu jest interdyscyplinarne badanie międzynarodowych procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i kulturowych, i ich interpretacja na potrzeby dydaktyki. Wraz z utworzeniem nowego zakładu tematyka badań poszerzyła się o kwestie poszczególnych aspektów bezpieczeństwa, a w szczególności bezpieczeństwa ekonomicznego, politycznego, ekologicznego, militarnego i społeczno-kulturowego.

 


                   

 

 

 Informacje

 

Artykuł Radosława Malik w czasopiśmie z listy A.

Artykuł Radosława Malika z ISM KES i Marleny Dzikowskiej z UE w Poznaniu został przyjęty do druku do European Journal of International Management, periodyku z listy A Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

więcej

Nagroda OECD za pracę magisterką w ISM KES

Praca magisterska pt. „Znaczenie działań organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w eliminacji szkodliwej konkurencji podatkowej", napisana przez Rafała Nowickiego pod kierunkiem prof. dr hab. Katarzyny Żukrowskiej, została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę magisterską i licencjacką ogłoszonym przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

więcej

Publikacja Profesor Katarzyny Żukrowskiej w Emerald Studies

W maju 2019 ukaże się książka Politics and Technology in the Post-Truth Era w międzynarodowej serii wydawniczej Emerald Studies in Politics and Technology pod redakcją A, Visvizi i M.D. Lytras. Prof. dr hab. Katarzyna Żukrowska jest autorką rozdziału w tej publikacji zatytułowanego International trade on the ICT market.

więcej

 
 
 

 specjalna oferta dydaktyczna

 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.
 

 Kierownik jednostki