Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Studiów Międzynarodowych : Instytut Studiów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Studiów Międzynarodowych
 

 Instytut Studiów Międzynarodowych

 

Instytut Studiów Międzynarodowych jest jednym z pięciu instytutów Kolegium Ekonomiczno-Społecznego. Powstał w roku 1996 z przekształcenia istniejącego od 1962 roku i założonego przez profesora Michała Kaleckiego Zakładu Krajów Rozwijających się, który w latach 1970. i 1980. koordynował całość polskich badań nad Trzecim Światem.

W październiku 2013 r. do ISM włączona została Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego, przekształcając się w Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Celem działania Instytutu jest interdyscyplinarne badanie międzynarodowych procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i kulturowych, i ich interpretacja na potrzeby dydaktyki. Wraz z utworzeniem nowego zakładu tematyka badań poszerzyła się o kwestie poszczególnych aspektów bezpieczeństwa, a w szczególności bezpieczeństwa ekonomicznego, politycznego, ekologicznego, militarnego i społeczno-kulturowego.

 


                   

 

 

 Informacje

 

Zbuduj dobry start-up z PGE Ventures

​Instytut Studiów Międzynarodowych i Katedra im. J.Moneta KES zapraszają studentów SGH na biznesowe warsztaty praktyczne: „Zbuduj dobry start-up z PGE Ventures”.

więcej

Dzień NGOs w SGH

​Katedra UE im. Jeana Monneta SGH Jean Monnet Centre of Excellence at Warsaw School of Economics ,Instytut Studiów Międzynarodowych SGH w Warszawie oraz Europejskie Forum Studentów AEGEE-Warszawa zapraszają 13 marca 2018 na Dzień NGOs w SGH.

więcej

IX Seminarium Europejskie

​Serdecznie zapraszamy na IX Seminarium Europejskie dnia 10 maja 2017 roku Szkoła Główna Handlowa w Warszawie al. Niepodległości 162, Budynek G, Aula VII; Prezentacja Prof. Antonio Portugal Duarte "Direct and indirect effects of European Union funds in Central and European Countries – the special case of Dutch Disease

więcej

 
 
 

 specjalna oferta dydaktyczna

 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.
 

 Kierownik jednostki