Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej : Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej
 

 Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej

 
Kierowana przez prof. Wojciecha Morawskiego Katedra należy do czołowych polskich jednostek badawczych w zakresie historii gospodarczej i społecznej. Jej zespół prowadzi badania nad historią finansów, gospodarki centralnie kierowanej, okresu międzywojennego, polityki społecznej a także dziejów transformacji. W ostatnich latach pracownicy Katedry zostali uhonorowali prestiżowymi nagrodami branżowymi: Nagrodą Klio, Nagrodą im. Oskara Haleckiego "Książka Historyczna Roku" oraz Nagrodą im. Franciszka Bujaka dla najlepszej książki z zakresu historii gospodarczej i społecznej. Realizują również granty badawcze Narodowego Centrum Nauki i Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. 

W rozwoju polskiej historii gospodarczej i społecznej Katedra odwołuje się do wzorów jej twórców i wieloletnich pracowników, którzy tworzyli podwaliny pod dzisiejsze badania: m.in. Andrzeja Grodka, Zbigniewa Landaua i Jerzego Tomaszewskiego.
 

 Informacje

 

Nagroda Klio dla dr. hab. Andrzeja Zawistowskiego

Dr hab. Andrzej Zawistowski z Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę historyczną w Polsce.

więcej

Konkurs na stypendium naukowe dla magistranta – projekt NCN

W ramach realizowanego przez dr. Jerzego Łazora grantu NCN "Ekonomia polityczna francuskiego kapitału w międzywojennej Polsce", rozpisany został konkurs na stypendium naukowe dla magistranta.

więcej

Nominacja do nagrody im. Oscara Haleckiego

Książka Andrzeja Zawistowskiego "Stacja Plac Dzierżyńskiego czyli metro, którego Warszawa nie zobaczyła. Budowa warszawskiej kolei podziemnej w latach 50. XX wieku" (Wydawnictwo Trzecia Strona) została nominowana do nagrody im. Oscara Haleckiego w kategorii "Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX w."

więcej

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.
 

 Kierownik Katedry