Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej : Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej
 

 Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej

 
Przedmiotem zainteresowań badawczych Zakładu jest szeroko rozumiany obszar geopolityczny rozciągający się od Chin poprzez Indie, Afganistan, Pakistan, aż po region Bliskiego Wschodu. Interesuje nas zarówno polityka zagraniczna, jak i wewnętrzna państw leżących w tym obszarze. Zajmujemy się również polityką państw (np. Stanów Zjednoczonych czy Rosji) i instytucji międzynarodowych wobec tego obszaru. Nie mniej istotna jest dla nas kwestia religii i kultury Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, a także lokalnych społeczności muzułmańskich rozsianych po całym świecie.

W zakładzie pracują obecnie trzy osoby - dwie na stanowisku profesora nadzwyczajnego oraz jedna zatrudniona na stanowisku adiunkta. 
 
Na niniejszej stronie prezentujemy naszą obecną dzialaność naukową i dydaktyczną, a także wcześniejszy dorobek. Część naszych osiągnięć dostępna jest na strone internetowej Katedry Studiów Politycznych (np. wystąpienia w mediach​).
 
 

 Nad czym obecnie pracujemy:

 

PUBLIKACJE

  • dr Monika Krukowska finalizuje monografię pt. Siła chińskiego smoka. Zaangażowanie Chińskiej Republiki Ludowej w Afryce, która będzie jej książką habilitacyjną.
  • prof. SGH dr hab. Joanna Modrzejewska-Leśniewska planuje wydać w tym roku dwie książki III wojna afgańsko-brytyjska oraz Opium w Afganistanie.

BADANIA

prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska realizuje projekt Kontestowana tożsamość: społeczne funkcjonowanie polskich konwertytek na islam (NCN 2018-2021). 


 
 
n_zbwias.png

 


 

 Kierownik Jednostki