Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Studiów Międzynarodowych : Instytut Studiów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Studiów Międzynarodowych
 

 Instytut Studiów Międzynarodowych

 

Instytut Studiów Międzynarodowych jest jednym z pięciu instytutów Kolegium Ekonomiczno-Społecznego. Powstał w roku 1996 z przekształcenia istniejącego od 1962 roku i założonego przez profesora Michała Kaleckiego Zakładu Krajów Rozwijających się, który w latach 1970. i 1980. koordynował całość polskich badań nad Trzecim Światem.

W październiku 2013 r. do ISM włączona została Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego, przekształcając się w Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Celem działania Instytutu jest interdyscyplinarne badanie międzynarodowych procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i kulturowych, i ich interpretacja na potrzeby dydaktyki. Wraz z utworzeniem nowego zakładu tematyka badań poszerzyła się o kwestie poszczególnych aspektów bezpieczeństwa, a w szczególności bezpieczeństwa ekonomicznego, politycznego, ekologicznego, militarnego i społeczno-kulturowego.

 


                   

 

 

 Informacje

 

Seminarium „Corruption and economic growth”

30 października 2018 (godz. 11.40-13.30) w auli A (bud.A) odbędzie się otwarte seminarium pt. „Corruption and Economic Growth” połączone z wystąpieniem prof. Marty Simoes z Faculty of Economics University of Coimbra (Portugalia) pt.„Corruption and economic growth in Portugal – lessons for Europe” oraz dyskusją panelową.

więcej

SEMINARIUM GLOBALIZACJA WSPÓŁCZEŚNIE

W dniu 11 października 2018 roku odbyło się seminarium inaugurujące nowy cykl spotkań „Globalizacja współcześnie” organizowany przez Instytut Studiów Międzynarodowych w KES SGH.

więcej

Corruption and Economic Growth

Corruption and Economic Growth dyskusja panelowa z prezentacją Prof. Marty Simoes z Faculty of Economics University of Coimbra. data: 30 października 2018, godz. 11.40-13.20 aula A (bud.A) Z udziałem: prof. Ireneusza Dąbrowskiego, prof. Agnieszki Domańskiej

więcej

 
 
 

 specjalna oferta dydaktyczna

 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.
 

 Kierownik jednostki