Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Skład osobowy : Skład osobowy – Zakład Badań Gospodarek Państw Azji Wschodniej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KGS - Instytut Statystyki i Demografii - Zakład Badań Gospodarek Państw Azji Wschodniej - Skład osobowy
 

 Skład osobowy

 

dr hab. Arkadiusz Michał Kowalski, prof. SGH - kierownik Zakładu​

prof. dr hab. Gunter Heiduk

dr Agnieszka McCaleb

dr Anna Sznajderska

dr Marta Mackiewicz 

dr Anna Dzienis

 
BIOGRAMY PRACOWNIKÓW ZAKŁADU:
 
Dr hab. Arkadiusz Michał Kowalski, prof. SGH jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Gospodarki Światowej SGH. Stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskał w Kolegium Analiz Ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w 2006 roku, natomiast stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w 2006 roku. Specjalizuje się w tematyce konkurencyjności międzynarodowej, systemów innowacji, klastrów, bezpośrednich inwestycji zagranicznych, internacjonalizacji działalności badawczo-rozwojowej (B+R) oraz gospodarek azjatyckich. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz uczestniczył jako kierownik lub współwykonawca w różnego rodzaju krajowych i międzynarodowych projektach badawczych. Był także ekspertem w pracach na rzecz Komisji Europejskiej, administracji rządowej, przedsiębiorstw lub klastrów. Doświadczenia międzynarodowe obejmują stypendia na University of Macedonia w Salonikach (1999-2000) i Oksfordzie (2000) (w trakcie studiów magisterskich), University of Southampton (2004-05) i University of Glasgow (2005-06) (w trakcie studiów doktoranckich) oraz University of Coimbra, Portugalia (2010), ICN Business School w Nancy, Francja (2011, 2013, 2015, 2017), University of Richmond, USA (2011-12), INSEEC Business School, Paris&Bordeaux, Francja (2013), University of Latvia (2014), IAE Lyon University, France (2014, 2015, 2017), University of Glasgow (2016) oraz Edinburgh Napier University (2016). Jest także członkiem sieci Microeconomics of Competitiveness (MOC) Network, koordynowanej przez Harvard Business School, USA. W okresie od września 2016 r. do lutego 2017 r. przebywał na stażu naukowym w Chulalongkorn University w Bangkoku w Tajlandii. Od 2017 r. kieruje prowadzonymi w SGH pracami w ramach projektu ERASMUS+ pt. „Assessing and Improving Research Performance at South East Asian Universities (REPESEA).
 
prof. dr hab. Gunter Heiduk w połowie lat 1980. był zaangażowany w tworzenie i rozwój Programu Azji Wschodniej na Uniwersytecie Duisburg-Essen w Niemczech. Był profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Kioto, Tokio Keizai University, Wuhan University, Fudan University. Od marca 2004 do lutego 2008 roku Profesor Günter Heiduk był akademickim doradcą ds. EU-China European Studies Centres Programme.
 
mgr Agnieszka McCaleb jest pracownikiem naukowym Zakładu Badań Gospodarek Państw Azji Wschodniej i doktorantką studiów w języku angielskim Doctoral Programme in Management and Economics w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Agnieszka McCaleb jest absolwentką SGH, kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne (2001) oraz Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja Sinologia (2005). Od 2005 do 2009 roku pracowała w sektorze prywatnym, gdzie była głównie odpowiedzialna za marketing na rynek chiński w Grupie Selena, jednym z największych polskich inwestorów w Chinach. Do jej zainteresowań naukowych należą ekspansja zagraniczna chińskich przedsiębiorstw i chińska polityka gospodarcza.
 
dr Marta Mackiewicz jest pracownikiem naukowym Zakładu Badań Gospodarek Państw Azji Wschodniej (od 2014 roku) oraz kierownikiem zespołu Research & Consulting w firmie Ecorys Polska (od 2006 roku). Od 15 lat zajmuje się badaniami ekonomicznymi, m.in. dotyczącymi konkurencyjności gospodarki i rozwoju regionalnego. W latach 1999-2006 pracowała w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. Jest autorką licznych publikacji, ekspertyz i analiz dla samorządów, instytucji rządowych i pozarządowych. 
 
 
 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.