Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Skład osobowy : Skład osobowy – Zakład Badań nad Gospodarką Niemiecką | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KGS - IGS - Zakład Badań nad Gospodarką Niemiecką - Skład osobowy
 

 Skład osobowy

 
  • prof. dr hab. Józef Olszyński - kierownik Zakładu
  • prof. dr hab. Jurgen Wandel
  • dr Andreas Bielig
  • dr Ireneusz Bil
  • dr Ewa Sońta-Drączkowska

BIOGRAMY PRACOWNIKÓW ZAKŁADU:

Prof. dr hab. Józef Olszyński - kierownik Zakładu Badań nad Gospodarką Niemiecką w Instytucie Gospodarki Światowej KGŚ, a także Dyrektor Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego w SGH Zatrudniony w SGH od 1972 r., z 16-letnią przerwą w związku z pracą w polskiej dyplomacji gospodarczej w RFN (kierownik Wydziału Ekonomiczno-Handlowego Ambasady RP w latach 1993-2000 oraz 2003-2007);
Studia na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS; magister ekonomii - 1972
Doktor nauk ekonomicznych – 1978
Doktor habilitowany w zakresie międzynarodowych stosunków gospodarczych - 1990

Dr Andreas Bielig pracuje jako Adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Zakładzie Badań nad Gospodarką Niemiecką należącym do Instytutu Gospodarki Światowej. Ponadto aktywnie działa w ramach Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Lipsku, doktorat obronił na Politechnice w Ilmenau, pracował jako pracownik naukowy w Instytucie Badawczym Helmholtz (UFZ) w Lipsku. Obszary specjalizacji obejmują: własność intelektualną, ekonomiczną analizę prawną, ekonomię instytucjonalną oraz ekonomię międzynarodową. W latach 2006-2012 stypendysta DAAD w Szkole Głównej Handlowej.

Dr Ireneusz Bil jest absolwentem SGH i podyplomowego Studium Bezpieczeństwa Narodowego (SBN) przy Uniwersytecie Warszawskim. Liczne stypendia (m. in. Departamentu Stanu USA, Federacji Bertelsmanna, Fundacji Zeit) i wyjazdy naukowe (Niemcy, USA, Izrael). Wieloletni ekspert i pracownik  Kancelarii Prezydenta RP i Biura Bezpieczeństwa Narodowego w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego, ekonomicznego i energetycznego. Zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia integracji europejskiej, współpracy gospodarczej Polski i Niemiec, polityki i bezpieczeństwa energetycznego. Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny międzynarodowych stosunków gospodarczych i bezpieczeństwa międzynarodowego. Członek IAEE (International Association for Energy Economics).

Dr Ewa Sońta-Drączkowska ukończyła Freie Universitat w Berlinie, na kierunku Betriebswirtschaft (Zarządzanie Przedsiębiorstwem), ponadto posiada tytuł magistra germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorat 'Wpływ zarządzania projektami na tworzenie wartości przedsiębiorstwa' obroniła na SGH w 2007 roku. Autorka dwóch publikacji książkowych: 'Strategiczne zarządzanie projektami' opracowanie zbiorowe pod red. Prof. M. Trockiego i E. Sońty-Drączkowskiej oraz 'Zarządzanie wieloma projektami' wydanego w 2011 roku przez PWE. W obszarze dydaktyki prowadzi na SGH zajęcia na Polsko-Niemieckim Forum Akademickim z podstaw zarządzania oraz ćwiczenia z zarządzania projektami IT. Zainteresowania badawcze obejmują wpływ zarządzania projektami na zdolność innowacyjną przedsiębiorstw oraz umiejętność realizacji strategii. Ponadto interesuje się kulturą oraz gospodarką niemiecką jak również polsko-niemieckimi relacjami gospodarczymi.


 
 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.