Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Przedsiębiorstwa : Instytut Przedsiębiorstwa | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Instytut Przedsiębiorstwa
 

 Instytut Przedsiębiorstwa

 
​Instytut Przedsiębiorstwa jest jednostką naukowo-dydaktyczną w strukturze Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 
Profil naukowo-badawczy Instytutu wyznaczają badania nad uwarunkowaniami rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie rodzinnej oraz konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów. Wieloletnie projekty badawcze, będące wizytówką Instytutu, dotyczą zmian strukturalnych w polskiej gospodarce, kapitału intelektualnego jako czynnika rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów, a także oceny atrakcyjności inwestycyjnej polskich regionów.
 
W oparciu o wyniki badań opracowywane są coroczne raporty o atrakcyjności inwestycyjnej polskich regionów, podregionów, powiatów i gmin.
 

 Informacje

 

Stopień doktora habilitowanego dla pracowników Instytutu

W dn. 20 listopada 2019 r. Senat Szkoły Głównej Handlowej nadał dr. Dariuszowi Turkowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości oraz dr. Jackowi Wysockiemu stopień doktora habilitowanego również w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Serdecznie gratulujemy!

więcej

Spotkanie: prof. Hilmar Þór Hilmarsson, Dr. Trung Quang Dinh

W dn. 4 grudnia 2019 r. gośćmi Instytutu Przedsiębiorstwa byli prof. Hilmar Þór Hilmarsson z Uniwersytetu Akureyri w Islandii oraz dr Trung Quang Dinh z Uniwersytetu Witten/Herdecke

więcej

spotkanie z Dr. Trung Quang Dinh

Zapraszamy na spotkanie z Dr. Trung Quang Dinh z Witten Institute for Family Business (Niemcy) w dn. 4 grudnia 2019 r. o godz. 11.00 w pok. 104 M.

więcej

Ocena poziomu rzeczywistej ochrony praw wierzycieli w Polsce

Grant dla prof. E. Mączyńskiej

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 

Wyszukaj preferowany kierunek za pomocą wyszukiwarki lub przeglądaj pełną listę studiów podyplomowych, doktoranckich oraz ścieżek studiów.

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Dyrektor Instytutu