Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Przedsiębiorstwa : Instytut Przedsiębiorstwa | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Instytut Przedsiębiorstwa
 

 Instytut Przedsiębiorstwa

 
​Instytut Przedsiębiorstwa jest jednostką naukowo-dydaktyczną w strukturze Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 
Profil naukowo-badawczy Instytutu wyznaczają badania nad uwarunkowaniami rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie rodzinnej oraz konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów. Wieloletnie projekty badawcze, będące wizytówką Instytutu, dotyczą zmian strukturalnych w polskiej gospodarce, kapitału intelektualnego jako czynnika rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów, a także oceny atrakcyjności inwestycyjnej polskich regionów.
 
W oparciu o wyniki badań opracowywane są coroczne raporty o atrakcyjności inwestycyjnej polskich regionów, podregionów, powiatów i gmin.
 

 Informacje

 

Seminarium "Przestrzenne aspekty rozwoju zrównoważonego"

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe organizowane w ramach prac przygotowawczych do realizacji badań statutowych Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w ramach grupy tematycznej Nr 4 pt. „Przestrzenne aspekty rozwoju zrównoważonego” zaplanowanej do realizacji w latach 2019-2021.

więcej

Projekt badawczo-wdrożeniowy pn. „Regiogmina”

Konsorcjum, którego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a partnerami Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, realizuje wspólny projekt badawczo-wdrożeniowy pn. „Regiogmina”, który zakłada opracowanie kompleksowego programu wspierania małych i średnich przedsiębiorstw. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu „Gospostrateg” organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

więcej

Forum Gmin na 5! - V edycja

Zapraszamy na piątą edycję konferencji "Forum Gmin na 5!". Jest to konferencja połączona z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. Jest to jednocześnie wydarzenie integrujące uczelnie wyższe zajmujące się badaniem przedsiębiorczości regionalnej i lokalnej. Przewidziane są dyskusje panelowe z udziałem naukowców, doktorantów i studenckich kół naukowych z uczelni wyższych o różnym profilu, m.in. ekonomicznym, pedagogicznym i przyrodniczym.

więcej

Ocena poziomu rzeczywistej ochrony praw wierzycieli w Polsce

Grant dla prof. E. Mączyńskiej

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 

Wyszukaj preferowany kierunek za pomocą wyszukiwarki lub przeglądaj pełną listę studiów podyplomowych, doktoranckich oraz ścieżek studiów.

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Dyrektor Instytutu