Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Noworoczne Spotkanie Instytutu Przedsiębiorstwa 31.01.2014 r

2014-02-12 kategoria: spotkanie 

31 stycznia 2014 r. w Pałacu Chodkiewiczów w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego przy ul. Miodowej w Warszawie odbyło się Noworoczne Spotkanie Instytutu Przedsiębiorstwa, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W spotkaniu udział wzięło wielu znamienitych gości ze świata polityki, kultury, nauki i biznesu.

Dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa Prof. Jan Klimek przedstawił plany i zamierzenia na 2014 rok. Wśród najważniejszych inicjatyw znalazło się: powołanie Rady Biznesu, promocja firm rodzinnych poprzez konferencje i publikacje tematyczne oraz podpisanie porozumienia pomiędzy Instytutem, a przedsiębiorcami zrzeszonymi z sektora MŚP, w tym ze Związkiem Rzemiosła Polskiego. Istotnym elementem działań Instytutu w 2014 roku będzie pogłębienie współpracy środowiska nauki ze środowiskiem biznesu dla podniesienia innowacyjności i nowoczesności polskich firm.

Miłym akcentem uroczystości było uhonorowanie Jego Magnificencji prof. dr hab. Tomasza Szapiro, Rektora SGH oraz prof. dr. hab. Andrzeja Hermana, dyrektora Instytutu Zarządzania Wartościami SGH – Platynowym Medalem im. Jana Kilińskiego. Odznaczenie przyznawane przez Związek Rzemiosła Polskiego wręczyli prezes ZRP Jerzy Bartnik w asyście prof. Klimka. Natomiast Złoty Medal im. Jana Kilińskiego otrzymał Prof. dr hab. Roman Sobiecki, Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Wyróżnienie to jest przyznawane między innymi działaczom politycznym, gospodarczym, społecznym i naukowym za szczególne zasługi dla rozwoju rzemiosła. Jego Magnificencja prof. dr hab. Tomasza Szapiro dziękując powiedział, że Medal traktuje jako uhonorowanie dla całego środowiska Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przypomniał również o konieczności zacieśniania więzi nauki i biznesu oraz budowy kompleksu akademicko-gospodarczego w Polsce.

Prof. Mario Raich ze Szwajcarii, autor wielu publikacji o przedsiębiorczości i innowacyjności, uczestnik spotkania, stwierdził, że obecnie polskiej gospodarce potrzebny jest model rozwoju ekonomicznego, który będzie się koncentrował na jakości i innowacyjności. - Biznes w Polsce ma olbrzymi potencjał, a przedsiębiorcy wyróżniają się elastycznością i kreatywnością, która w przyszłości może zaowocować rozwiązaniami wykorzystywanymi nie tylko w Polsce i Europie, ale na całym świecie – podkreślił. Prof. Raich. Żeby jednak tak się stało konieczne jest współdziałanie środowisk polityki, nauki i biznesu. Bardzo ważne jest, by administracja państwowa nie utrudniała rozwoju. – Pomagać, to dopiero drugi krok – powiedział Mario Raich – najważniejsze, by nie przeszkadzać przedsiębiorcom.

Spotkanie uświetnił koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej Katowickiego Holdingu Węglowego, K.W.K. Murcki-Staszic pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego, z którą wystąpili światowej sławy artyści: Vincent Schirrmacher  (Austria) – wiodący tenor Wiedeńskiej Opery Narodowej, Zerrin Karsli (Turcja), Darina Petkova (Bułgaria), Yeyoung Sohn (Korea Południowa).

Organizatorzy podziękowali sponsorom wydarzenia: Leszkowi Truskolawskiemu, Stanisławowi Tępińskiemu, Grzegorzowi Mierzwińskiemu oraz Związkowi Rzemiosła Polskiego i Katowickiemu Holdingowi Węglowemu.

Zdjęcia IP

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz Pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.