Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Rekrutacja - Przygotowanie i Zadządzenie Projektami PPP

 
Szanowni Państwo,
Informujemy, o trwającej rekrutacji na Podyplomowe Studia z Przygotowania i Zarządzania Projektami Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Dlaczego warto?
 • Duża liczba zajęć warsztatowych z praktykami: my nie teoretyzujemy, ale umożliwiamy kontakt z osobami, które aktualnie zajmują się w Polsce projektami PPP. Przykładowo, podczas II edycji studiów, w ramach zajęć o nazwie "Projekt od A do Z" Słuchacze wraz z pracownikami wiodących firm doradczych I kancelarii prawnych pracowali nad rzeczywistym projektem budowy i eksploatacji spalarni odpadów. Słuchacze uczą się przygotowywania analiz ekonomiczno-finansowych w laboratorium komputerowym, pod okiem specjalistów podczas kilkugodzinnych zajęć praktycznych.
 • Jesteśmy pionierami – jako pierwsi w Polsce zaproponowaliśmy studia poświęcone w całości problematyce PPP. Mamy zatem doświadczenie, które pozwala nieustannie doskonalić ofertę studiów i proponować sprawdzony w praktyce produkt edukacyjny.
 • Unikalna możliwość przygotowania projektu PPP pod okiem najlepszych specjalistów, zatrudnionych w kancelariach prawnych i firmach doradczych.
 • Świetnie przygotowani merytorycznie wykładowcy* Ciekawe spotkania z gośćmi specjalnymi.​
Współpracują z nami:
 • pracownicy wiodących kancelarii prawnych oferujących doradztwo dla projektów PPP (Clifford Chance, Wierzbowski Eversheds, Cieślak&Kordasiewicz, ISK Kancelaria Radcy Prawnego) oraz firm doradczych (Collect Consulting, Infralinx)
 • Ipopema Securities (partner merytoryczny)
 • Centrum PPP
 • Forum PPP (patron medialny)
 • PPPportal.pl (patron medialny)​
Szczegółowe informacje: TUTAJ​

 

 Certyfikaty ścieżki "Eko-innovations in cities"

 
​Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uzyskania certyfikatów za ukończenie ścieżki "Eko-innvations in cities". TUTAJ​
 

 Katedra Miasta Innowacyjnego

 
llogo.jpg
PROJEKT EKOINNOWACJE W MIEŚCIE

Głównym celem Projektu jest wzmocnienie potencjału dydaktyczno-naukowego uczelni w obszarze urbanistyki w okresie 2013-2015 przez stworzenie innowacyjnego produktu edukacyjnego zgodnego ze strategią Europa 2020 (specjalność kierunkowa: Eco-innovation in the urban regeneration projects) oraz wykształcenie 80 specjalistów oczekiwanych przez rynek pracy.

W ramach tworzonej specjalności kierunkowej uruchomionych zostanie sześć przedmiotów:
 • Eco-cities
 • Green Urban Regeneration Projects
 • Green Project Funding
 • Planning and Management in Eco-cities
 • New Models of Urban Entreprenuership
 • Making the 21st Century Cities.

Więcej...​

 

Logo.jpg
PROJEKT SATURN
Projekt „Europejskie standardy w kształceniu zawodowym w obszarze rewitalizacji miast” SATURN realizowany jest partnerstwie przez Edinburgh World Heritage (koordynator),  Zakład Inwestycji i Nieruchomości (KNoP) SGH oraz Central European Institute of Technology ALANOVA. Projekt inicjuje szereg działań umożliwiających nawiązanie dialogu pomiędzy instytucjami partnerskimi, wymianę doświadczeń, jak również pozwala na zapoznanie się z charakterem prac z zakresu rewitalizacji realizowanych przez poszczególnych partnerów. Koncertując się na różnych aspektach tj. zarządzania dziedzictwem narodowym, stosowania analizy GIS w kontekście zarządzania miastem, organizacji i finansowania przedsięwzięć rewitalizacyjnych czy zintegrowane metody kształcenia („blended learning”), każdy z partnerów opracuje podręcznik rewitalizacji. Publikacje te będą stanowić podstawę programu szkolenia zawodowego, będąc jednocześnie istotnym elementem w sformułowaniu oraz opracowaniu jednolitych standardów kształcenia w dziedzinie rewitalizacji obszarów miejskich. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się produktami projektu:
Projekt SATURN finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. 
 

 Wspomnienie prof. Julisza Goryńskiego

 
 Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnieniem o profesorze doktorze Juliuszu Goryńskim - twórcy Katedry Ekonomiki Budownictwa i Inwestycji. 
 

 
Autorem tekstu jest profesor Witold Bień Kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości (obecnie Zakładu Miasta Innowacyjnego) w latach 1978-1984 oraz 1997-1999
 

 Conference on „Eco-innovations in cities"

 
​Zakład Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie serdecznie zaprasza w dniu 14 grudnia 2015 roku na jednodniową konferencję „Eco-innovations in cities” podsumowującą Projekt „Ekoinnowacje w mieście”. 

Honorowy patronat nad konferencją objął JM Rektor SGH prof. Tomasz Szapiro oraz Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie prof. Roman Sobiecki.
 
Konferencja będzie doskonałym miejscem wymiany osiągnięć naukowych, wiedzy teoretycznej i doświadczeń pomiędzy środowiskiem akademickim oraz specjalistami z zakresu ekoinnowacji. Konferencja jest skierowana do studentów, naukowców, władz samorządowych oraz przedsiębiorstw, których działalność ukierunkowana jest na ekoinnowacje. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. 
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 4 grudnia 2015 r. 
 

 international real estate challenge 2016

 
​​Zakład Miasta Innowacyjnego, wraz z głównym sponsorem programu w Polsce – firmą Cushman & Wakefield zapraszają studentów SGH do udziału w kolejnej edycji programu International Real Estate Challenge.

Dzięki wsparciu sponsora osoby zakwalifikowane do finału będą reprezentowały Berlinie Szkołę Główną Handlową w rywalizacji ze studentami z kilkunastu innych uczelni z  Europy i USA. 

 Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym procesu rekrutacji oraz terminów nadsyłania zgłoszeń dostępne są w zakładce: Współpraca​

Zapraszamy do udziału!
 
 

 W SGH POWSTAJĄ POMYSŁY NA PPP

 
​​W każdej edycji studiów podyplomowych Przygotowanie i Zarządzanie Projektami Partnerstwa Publiczno-Prywatnego – PPP wyłaniany jest najlepszy absolwent. Tym razem wyróżniono dwa projekty, które powstały w ramach VI edycji studiów.
O projaktach opowiada dr Katarzyna Sobiech-Grabka, kierownik tych studiów podyplomowych w Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji (Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH):

„Pierwszy z wyróżnionych projektów dotyczący domu spokojnej starości został uznany za najlepszy. Wysoko oceniliśmy model biznesowy oraz powtarzalność rozwiązania na terenie innych gmin. Potrzeby powstawania takich ośrodków będą większe, co ma związek z procesami demograficznymi. Drugi wyróżniony projekt dotyczył geotermii w Koninie. Ze względu na dążenia Polski do zwiększenia znaczenia nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie dostawy ciepła warto byłoby zrealizować tę inwestycję".

Jedną z autorek pierwszej koncepcji jest Marta Koplińska, pracownik Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie. Drugi wyróżniony projekt przygotował Roman Jankowski, kierownik Wydziału Działalności Gospodarczej i Rozwoju UM w Koninie. 

O wybranych projektach napisała „Rzeczpospolita” 27 lipca 2015 r.​​


 

 Informacje

 

International Real Estate Challenge 2015

Zakład Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wraz z Cushman & Wakefield, zapraszają studentów do ósmej edycji programu International Real Estate Challenge.

więcej

Ruszyły zapisy do II grupy Projektu „Ekoinnowacje w Mieście"

Ruszyły zapisy do drugiej i ostatniej już grupy Projektu „Ekoinnowacje w mieście". Dwusemestralne zajęcia na anglojęzycznej specjalności „Eco-innovations in the urban regeneration projects" dla studentów studiów II stopnia rozpoczną się od października 2014 r.

więcej

Tryb indywidualny u dr K. Sobiech-Grabki

​Studenci realizujący przedmioty „Obrót nieruchomościami” i „Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami” w trybie indywidualnym pod kierunkiem dr Katarzyny Sobiech-Grabki proszeni są o zarejestrowanie się na stronach przedmiotów w Niezbędniku SGH.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 

Wyszukaj preferowany kierunek za pomocą wyszukiwarki lub przeglądaj pełną listę studiów podyplomowych, doktoranckich oraz ścieżek studiów.

 
 
 

 Nowe międzykierunkowe ścieżki studiów

 
​​Inwestycje w nieruchomości - na poziomie licencjackim

Konsulting miejski - na poziomie magisterskim

Szczegóły dostępne TUTAJ​
 

 wydarzenia

 
 

 EKOINNOWACJE W MIEŚCIE

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.
 

 Kierownik Zakładu