Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Kolegia SGH > Polski
 

 Kolegia SGH

 
Jednostki naukowo-badawcze SGH, czyli katedry i instytuty oraz wchodzące w ich skład zakłady, zostały zgrupowane w dobrowolnych zrzeszeniach zwanych kolegiami. Pojedyncze kolegium stanowi korporację naukowców związanych wspólnymi zainteresowaniami badawczymi i realizujących ofertę dydaktyczną skierowaną do studentów wszystkich typów studiów prowadzonych w SGH - studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, doktoranckich i podyplomowych.

Kolegia kierowane są przez Dziekanów, którzy z racji pełnionego urzędu są członkami Senatu Akademickiego. Każde kolegium posiada własną radę, w skład której wchodzą wszyscy profesorowie i doktorzy habilitowani oraz przedstawiciele pozostałych nauczyli akademickich zatrudnionych w danym kolegium. Rada kieruje pracą wchodzących w skład kolegium katedr i instytutów, określa główne kierunki działalności naukowej i dydaktycznej kolegium, występuje z wnioskami o nadanie tytułów naukowych, nadaje stopnie naukowe, opiniuje wnioski o powołanie na stanowiska nauczycieli akademickich i dokonuje oceny ich pracy. W SGH działa 5 kolegiów spisanych w kolumnie po prawej stronie.
 

 Informacje

 

Konkurs na finansowanie prac naukowych doktorantów KGŚ

Konkurs na finansowanie upowszechniania, promowania i popularyzowania prac naukowych doktorantów Kolegium Gospodarki Światowej SGH w roku 2019.

więcej

Nagroda ministra dla prof. dr hab. Ewy Latoszek

Prof. dr hab. Ewa Latoszek, kierownik Katedry Unii Europejskiej im. Jean Monneta w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym, odebrała nagrodę Ministra NiSW za osiągnięcia organizacyjne - II stopnia.

więcej

Seminarium: muzea a rozwój gospodarczy, współczesne media

Seminarium: muzea a rozwój gospodarczy, współczesne media Pracownicy Katedry Polityki Publicznej zapraszają na kolejne seminarium/dyskusję: 10 maja 2018 (czwartek), g. 17.00. Przedmiotem dyskusji będą dwa zagadnienia. Jedno związane z problematyką działalności muzeów, a drugie z problematyką funkcjonowania mediów.

więcej

Cykl seminariów GOSPODARKa CYFROWa 4.0.

Zapraszamy nauczycieli akademickich i doktorantów Kolegium Zarządzania i Finansów, a także nauczycieli akademickich i doktorantów wszystkich innych jednostek organizacyjnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na cykl seminariów poświęconych rozwojowi GOSPODARKI CYFROWEJ 4.0.

więcej

Dr K. Nowicka powołana przez KE na eksperta w H2020

Dr Katarzyna Nowicka powołana przez Komisję Europejską na eksperta w H2020 Commission Expert Group on Open Science - Transport Research Cloud

więcej

Badania młodych naukowców 2014

Tematy badań realizowanych w ramach projektu Badania Młodych Naukowców w roku 2014

więcej

Granty Narodowego Centrum Nauki

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat przyznanych pracownikom Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie grantów NCN.

więcej

Badania młodych naukowców 2013

Tematy badań realizowanych w ramach projektu Badania Młodych Naukowców w roku 2013

więcej

Badania statutowe realizowane w latach 2013-2015

Lista badań naukowych realizowanych w latach 2013-2015 przez Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie

więcej

 
 
 

 Wydarzenia

 
Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją, plik png 
 
133 ciekawe i popularne kierunki studiów podyplomowych w SGH, plik png
 
 

 Czasopisma Naukowe

 
 

 Praca w SGH

 

Oferty pracy na stanowiskach w jednostkach naukowych, dydaktycznych, administracyjnych oraz w obsłudze, na które obecnie prowadzimy rekrutację.

www.sgh.waw.pl/praca