Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne : Kolegium Ekonomiczno-Społeczne | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
 

 Informacje

 

Konkurs na BMN 2018

Dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego ogłasza konkurs dla młodych pracowników naukowo-dydaktycznych KES i uczestników studiów doktoranckich w KES

więcej

granty NCN dla pracowników KES

Dwa projekty pracowników KES uzyskały dofinansowanie z NCN na łączną kwotę ponad 0,5 mln PLN. W konkursie OPUS dofinansowanie uzyskały:

więcej

Konferencja poświęcona pamięci Prof. Leszka Gilejki

Zapraszamy na konferencję pt: Świat pracy: instytucje i wartości. Konferencja poświęcona pamięci Prof. Leszka Gilejki w dniu 23 listopada 2017 r.

więcej

IGS zdobył dofinansowanie na trzy projekty z ERASMUS+

Z przyjemnością informujemy, że trzy projekty, które były złożone w ramach programu ERASMUS+ przez Instytut Gospodarstwa Społecznego zdobyły dofinansowanie. Dwa z nich ulokowane są w Zakładzie Polityki Edukacyjnej i Naukowej, a jeden w Zakładzie Polityki Społecznej. W dwóch pierwszych SGH jest także liderem!

więcej

Wiedza i innowacyjność w zdrowiu publicznym - galeria zdjęć

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z konferencji pt. „Wiedza i innowacyjność w zdrowiu publicznym” zorganizowaną przez Zakład Polityki Społecznej Instytutu Gospodarstwa Społecznego w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH.

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 
pop-Kw.png

 

 

 Kierownik jednostki

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia